sobota, 24 marca 2018

To Nie Jest Twoje Dziecko

Tytuł: To nie jest twoje dziecko
Autor: Małgorzata Falkowska
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Lira

"Życie ... to taka pojemna walizka, która wydaje się nie mieć dna. Upychamy w niej wszystko. Czasem złożone uważnie wspomnienia, które chcemy pielęgnować, czasem wrzucone luzem, jakbyśmy chcieli o nich zapomnieć. Każdego dnia dokładamy coś nowego, aż w końcu należy otworzyć kieszenie walizki, aby zdobyć dodatkowe miejsce. "

Anna i Paweł są świetnymi ludźmi. Mają stabilne życie. Są niezależni finansowo. Posiadają własną klinikę ginekologiczną, która przynosi im pokaźne dochody. Mają piękny dom. Potrafią rozmawiać ze sobą bez słów. Bardzo siebie kochają. Do pełni szczęścia brakuje im tylko wyłącznie dziecka, o które usilnie się starają. Niestety, pomimo wielu prób i ogromnej wiedzy, nie mogą go począć. Adopcja również nie jest prosta. To burzy ich całą harmonię i rodzinne szczęście. 

  
 "Anna też się cieszy. Inaczej niż ja, ale jest szczęśliwa. Chodzi po domu i głaszcze ten swój brzuch, jakby to w nim rozwijał się płód. Ten, którego tam na pewno nie ma..."

Michalina jest bardzo pracowitą dziewczyną. Tylko i wyłącznie się uczy, by dobrze skończyć studia. Nie bawią ją imprezy, ani wyjścia z koleżankami. Tym razem jednak postanowiła ustąpić i wybrała się z nimi. To miało być jedno jedyne wyjście. Spotkała tam przystojnego Turka. Wróciła z nim do akademika. Spędzili upojną noc. Niedługo okazało się, że zaowocowała ona poczęciem dziecka. Dziecka, na które ona nie mogła sobie pozwolić. Sprzyjający los dał jej szansę. Może się go pozbyć. Sprzeda go małżeństwu, które bardzo go pragnie. Wyjście z sytuacji wydaje się idealne. Co jednak, kiedy zaczną się komplikacje...


"Jest zbyt blisko. Czuję na policzkach jego równo oddech." 

Autorka stworzyła niezwykłą książkę. Poruszyła w niej trudny temat, macierzyństwo, a właściwie to pragnienie macierzyństwa oraz chęć pozbycia się go. Świetnie przedstawiła emocje temu towarzyszące i uczucia. Perfekcyjnie opisała każdy wątek, mocno nacechowując go emocjami, szczegółowo przedstawiając. Każdego z bohaterów idealnie wykreowała dogłębnie pokazując jego psychikę. Jest to bardzo mocna książka, która zapada w głowę i zmusza do przemyśleń.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Lira.

Moja ocena:
9/10    

2 komentarze:

  1. Lubię jak książka ma w sumie dużo emocji! Myślę,że to coś dla mnie.
    http://teczowabiblioteczka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka, to mój czytelniczy priorytet.

    OdpowiedzUsuń