czwartek, 8 marca 2018

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół

Tytuł: Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
Tytuł oryginału: Love It All. 50 Lessons For Living Your Self, Your Life and Everyone in It.
Autor: Regina Brett
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 354
Wydawnictwo: Insignis

"Tak wiele magii w naszym życiu rodzi się wśród chaosu i błędnych decyzji. W pierwszym momencie nie potrafimy dostrzec,że nic lepszego nie mogło nam się przytrafić. Nasze potknięcia są prawdziwym błogosławieństwem."

To nie jest książka dla wszystkich. Autorka zadedykowała ją wszystkim zranionym bądź tym, którzy kochają zranionych, a nawet tym, którzy nie są świadomi własnych ran. Czyli jest to książka dla każdego. A nawet jeśli, jakimś cudem, nie spełniasz żadnych z powyższych kryteriów, to i tak możesz przeczytać. Z pewnością stwierdzisz, że to książka dla Ciebie. Dlaczego? Zaraz się przekonasz.

  
"Moje łzy przerodziły się w śmiech. Zrozumiałam, co chce mi przekazać świat.
Dosyć robienia uników przed życiem.
Czas się w nim zanurzyć.

Książka zawiera wielką dawkę mądrości. Jej słowa trafiają do każdego. Do ludzi młodych, dojrzałych, płeć również nie ma większego znaczenia. Ta książka chyba jest najbardziej osobista. Autorka pokazuje w niej całą siebie. Ona wręcz nam siebie daje. Opisuje wszystkie mroczne historie ze swojego życia, niczego nie koloryzuje, niczego nie pomija. Pokazuje nam jednak za pomocą ich, że nawet z najczarniejszej dziury można wyjść. Czasem potrzebna jest motywacja, czasem pomocna dłoń...

  
"Żyć lepiej? To potrafi każdy z nas.

Ostatnio przeżywałam ciężkie chwile. Książka bardzo pomogła mi się pozbierać. Autorka zawarła w niej tyle mądrości, dobrych rad... Aż sama nie potrafię ująć tego w słowa. Ta książka jest niesamowita. Potrafi tak bardzo oddziaływać na człowieka. Pomaga rozwiązywać nasze problemy. Regina Brett jest niesamowitym człowiekiem, jest dla mnie jak dar.

Moja ocena:
10/10  

6 komentarzy:

 1. Wierzę w to ,że książka tej autorki jest naprawdę dobra, bo słyszałem o niej bardzo dużo dobrych słów, ale do mnie niestety książki tego typu zupełnie nie trafiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusi mnie ta książka, ale teraz za dużo innych czeka w kolejce. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam książki z tej serii w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię, jak książki sprawiają, że mój nastrój się poprawia, a także, że moje życie staje się lepsze. Słyszałam już o tej książce, ale jakoś nigdy nie miałam ochoty się za nią zabrać. Teraz zaczynam się nad nią poważnie zastanawiać!
  Mogłabym przy okazji komentarza poprosić cię o wypełnienie ankiety dla blogerów książkowych? To dla mnie ważne, bo wyniki zostaną użyte w mojej pracy dyplomowej. Bardzo bym prosiła!
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEMA4KFwdwDaoQ5oUZ6vCmbI2HvVOkM0Y0deGMNYAF9eyK4A/viewform?c=0&w=1

  Pozdrawiam
  #SadisticWriter

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, mam nadzieję, że kiedyś wpadnie w moje łapki!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń