poniedziałek, 26 marca 2018

Czy można podświadomie szukać niepowodzeń?

Tytuł: Czy można podświadomie szukać niepowodzeń?
Autor: Nikola Drozd
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 290
Wydawnictwo: Novae Res


"Bo widzisz, dziewczynko, chłopcy 
tacy są. Pieprzą, że cię kochają, żeby później móc cię pierdolić. Tak życie czasami wygląda, że dobre 
 dziewczyny chcą złych chłopców, a 
źli chłopcy chcą dobrych dziewczynek, żeby móc uczynić je złymi. "


Niezrozumiała dziewczyna o artystycznej duszy. Nazywa siebie A. Przesiaduje na dziewiątym piętrze i pisze listy. To dziewczyna o złamanym sercu i pokręconej osobowości. Nazywa się Anastazja. Ma depresję. Marzy o wydaniu książki, ale najpierw musi uporać się ze swoimi emocjami.

 "Mam sposób na uczucia, po prostu udaję, że ich nie mam. Mówię: "Pieprzyć to" i uśmiecham się najpiękniej w moim mieście, ale tak naprawdę brnę w to głębiej i głębiej. Jestem tak głęboko, że prawie się topię. Znalazłam sposób na wszystkie emocje, tak zwyczajnie pieprzę je."

Anastazja marzy, by być pisarką. Zmaga się jednak z depresją. Pomaga jej w tym również pisarz, Aleks, fantastyczny terapeuta, któremu dziewczyna się zwierza. Jest młoda i zagubiona. A jej myśli, przemyślenia potrafią wprawić w osłupienie niejednego dorosłego człowieka. Anastazja to dziewczyna wrażliwa, z głębią, złamanym sercem i problemami, których nie ukrywa w sobie, a pomaga im wypłynąć z siebie na światło dzienne.


"Prawda jest taka, że zakochana kobieta to stracona kobieta." 

Książka jest niezwykła. Jeszcze nigdy nie miałam okazji spotkać się z czymś takim. Cała składa się z monologu Anastazji przeplatanego krótkimi wierszami. Anastazja to bohaterka, której nie da się nie lubić. Ja się z nią utożsamiałam. Chyba każdy człowiek miał kiedyś złamane serce, został przez kogoś skrzywdzony. Niektórzy z nas radzą sobie lepiej z takimi sytuacjami, inni gorzej. Doskonale rozumiem Anastazję. I podziwiam za jej charakter i cięty język, bo pomimo że ma depresję, wypowiada się z ogromną siłą. Jestem tą książką zachwycona i oczarowana. Poproszę więcej takich powieści.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

Moja ocena:
10/10  

5 komentarzy:

 1. Hmmm... pomimo zachęcającej recenzji niezbyt mam ochotę na tę książkę.

  Pozdrawiam,
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Może dam szansę tej książce za jakiś czas. Nie mówię jej 'nie'. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa tematyka...to może być dobry kawałek lektury!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurcze z opisu widzę, że jest to mocna książka, takze chyba to cos dla mnie :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. STOSUJ SIĘ DO SZYBKIEGO I WYGODNEGO POŻYCZKI

  Czy potrzebujesz pożyczki. Jesteśmy legalnym i gwarantującym pożyczkodawcę. Jesteśmy firmą z pomocą finansową. Pożyczamy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacenie rachunków, aby inwestować w biznes. Chcę użyć tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy rzetelnej pomocy beneficjentowi. Chętnie zaoferujemy Ci pożyczkę. Skontaktuj się z nami przez e-mail: davis_credit100@yahoo.com

  Numer telefonu: +1 (712) 600 2838
  WhatApp Number: +1 (712) 600 2838
  Pani Wanda Davis

  OdpowiedzUsuń