niedziela, 4 marca 2018

Na Szczęście

Tytuł: Na Szczęście
Autor: Karolina & Maciej Szaciłło
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 254
Wydawnictwo: Zwierciadło

"Ważnym czynnikiem w dążeniu do sukcesu i władzy jest tkwiące w nas pragnienie, aby być kochanym. Choć sukces może prowadzić do zdobycia powszechnego uznania, nie przynosi on prawdziwej miłości. Żeby być kochanym, trzeba stać się osobą, którą da się pokochać, tzn. samemu umieć kochać."

Każdy z nas pragnie szczęścia i każdy z nas, bez wyjątku, na to szczęście zasługuje. Czasami jednak nie po drodze nam z tym szczęściem, albo uparte, gdzieś się chowa i czeka aż go znajdziemy. Naszym najczęstszym błędem jest to, że poszukujemy go zazwyczaj poza samym sobą. Przekonałam się o tym jeszcze za nim sięgnęłam po ten przewodnik. Wszystko to co najlepsze zawsze znajduje się w nas samych.

  
"Każdy z nas chce być przecież szczęśliwy. Bez względu na pochodzenie, zajmowaną pozycję, wiek, płeć czy wykształcenie. Banał? Ale jakże prawdziwy.

Karolina i Maciej to małżeństwo, które przez długi czas szukali szczęścia. Na początku nawet nie wiedzieli co to takiego to szczęście. Ale teraz już wiedzą i pomagają innym je odnaleźć. W swoim poradniku dzielą się spostrzeżeniami, dobrymi radami, pokazują co uczyniło ich szczęśliwym, co jest w życiu najważniejsze i na czym trzeba się skupiać. Ale to nie wszystko. To nie tak, że podają nam to wszystko na tacy. To my sami musimy poświęcić czas i energię na to, żeby odnaleźć szczęście. Oni tylko nam to tłumaczą i pokazują ze swojej perspektywy. Na końcu jednak każdego, szczegółowo omówionego tematu zadają nam pytania i zadania do wykonania.


"Przypominam sobie, że dość niechętnie zamknęłam oczy. Po kilku dynamicznych, szybkich oddechach przeplatanych serią wolnych i długich wdechów oraz wydechów, odpłynęłam. Na moment straciłam kontakt z rzeczywistością. Nie zrozumcie mnie źle. Cały czas byłam tam, siedziałam, nie zemdlałam, oddychałam, ni stąd ni zowąd… poczułam błogość i spokój." 

Na Szczęście to świetny poradnik, który podzielony jest na zadania, które będziemy wykonywać przez cały rok. Książka jest cudownie wydana. Zawiera licznych porad i wskazówek, które może nie bezpośrednio, ale jednak, pomagają nam odnaleźć szczęście w życiu. I nawet jeśli odnaleźliśmy szczęście, to nie zaszkodzi mieć przy sobie taki poradnik, bo pomaga on zrozumieć wiele rzeczy, zawiera techniki relaksacyjne, przepisy na proste i zdrowe potrawy, a także wiele, wiele innych przydatnych rzeczy.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Moja ocena:
9/10     

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajny poradnik, może kiedyś się skuszę :)

  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/03/seryjne-zabojczynie-tori-telefer.html

  Dodaję bloga do obserwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sięgam często po poradniki, ale czasem się to jednak zdarza. Może za jakiś czas przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. very interesting post dear thanks for sharing..

  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie poradniki, przyjemnie się je czyta:)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam przekonana do tego typu książek.

  OdpowiedzUsuń