niedziela, 4 marca 2018

Jak Upolować Miłość

Tytuł: Jak upolować miłość
Autor: Iwona Firmanty
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Zwierciadło

"Jak już wspomniałam, życie to nie bajka, a więc siedzenie w wieży i zapuszczanie warkocza w nadziei, że nadjedzie rycerz na białym koniu i porwie nas w swe ramiona, nie zadziała. Jeżeli zamkniesz się w wieży, to istnieje ryzyko, że zostaniesz tam na wieki, obrastając kurzem i pajęczynami."

Niedawno były walentynki, ku strapieniu moim i wielu singielek. Tak, to przeważnie znienawidzony przez nas dzień. Bo kto z nas nie marzy o szczęśliwym związku pełnym ciepła, serduszek i romantycznych chwil. Czasem, żeby to osiągnąć wystarczy odrobina szczęścia, a czasem perfekcyjny plan. A nie zawsze same potrafimy go dopracować. Autorka książki nam w tym pomoże.

  
"Kiedy mamy w sobie dużo pozytywnej energii, przyciągniemy ją do nas. Otwórz się na dobrych ludzi. Nie bądź jak drut kolczasty, bo fajny i wrażliwy mężczyzna będzie się bał do ciebie podejść."

Sięgając po tę książkę, byłam przekonana, że spotkam tam sposoby na zdobycie mężczyzny, jak się ubrać, zachowywać, co mówić, być seksowną, bądź niewinną. Troszeczkę obawiałam się, że będą tam trochę tandetne sposoby na uwiedzenie mężczyzny. Nic bardziej mylnego. Ta książka nie skupia się na mężczyźnie, ale przede wszystkim na... kobiecie.

Autorka radzi, by to kobieta była szczęśliwa, odnalazła swoje wewnętrzne "ja", żeby znalazła równowagę wewnętrzną i sama dla siebie była atrakcyjna oraz akceptowała siebie taką jaka jest.


"Urodziłaś się po to, by błyszczeć. Bądź jak neon dla siebie i dla innych." 

Książka bardzo pozytywnie na mnie wpłynęła. Przestałam się przejmować tym, czy spodobam się komuś taka jaka jestem. Przestałam przejmować się tym, że ktoś wymaga ode mnie sukienek czy spódnic, bo w spodniach czy spodenkach wyglądam równie seksownie. Oczywiście zaczęłam bardziej dbać o siebie i szukać więcej czasu, który poświęcam sobie i swojej pasji, ale dla siebie nie dla innych. Bo to ja spędzę ze sobą całe życie. I to ja jestem swoją własną boginią. Jak Upolować Miłość to książka, która pomoże przede wszystkim pokochać samą siebie, żeby dopiero inni mogli mnie pokochać.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Moja ocena:
10/10  

3 komentarze:

 1. Właśnie bardzo dobrze, że w książce o tym pisze, bo najważniejsze to pokochać siebie. Ta książka na pewno daje kopa. 😉

  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazwyczaj niezbyt często sięgam po takie książeczki, ale tą naprawdę mnie zaciekawiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie książka dla mnie!

  Zostaję na dłużej i pozdrawiam,
  Subiektywne Recenzje

  OdpowiedzUsuń