sobota, 24 marca 2018

Panny Młode

Tytuł: Panny Młode. Wiosna
Tytuł oryginału: Spring Brides
Cykl: Rok Ślubów (2)
Autor: Rachel Huck & Lenora Worth & Meg Moseley
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 416
Wydawnictwo Dreams

"Susanna zapragnęła wrócić do domu. Natychmiast. Potrzebowała promieni słonecznych przenikających przez skórę i ogrzewających jej przemarznięte kości. Spaceru po plaży. Zagubienia w tłumie i gwarze piątkowego wieczoru w Rib Shack."

Susanna jest Amerykanką. Poznając księcia Nathaniela II, nie wiedziała początkowo kim on jest. Teraz wychodzi za niego za mąż. Czeka ją piękny bajkowy ślub. Jednak nie wszystko jest takie jak sobie wymarzyła. Ma coraz to więcej obowiązków i coraz to mniej czasu ze swoim książęcym narzeczonym. Na dodatek ukochany wydaje się być coraz to dalej niej. Suz ma wątpliwości, czy on na pewno chce z nią być. Ponadto dziewczyna musi zrezygnować ze swojego amerykańskiego dziedzictwa, zrzec się go dla swojej nowej ojczyzny, Brightonii. Susanna zaczyna wątpić w słuszność swojej decyzji o ślubie z Nathanielem. Swoje rozterki powierza Bogu."Zapragnęła go pocieszyć, lecz starzy znajomi zobaczyli ich i przybiegli się przywitać, więc rozmowa została odłożona na później. Będzie musiała pamiętać, że jej ukochany przeszedł coś coś, czego sama nie byłaby w stanie ogarnąć umysłem."

Stella nie może doczekać się aż poślubi miłość swojego życia. Marshall to jej przyjaciel od dzieciństwa. Jednakże, kiedy powraca do domu z misji, okazuje się, że dramatyczne wydarzenia nie tylko go zmieniły, ale przede wszystkim zrujnowały wszystkie ich marzenia. Podczas wybuchu, mężczyzna nie stracił tylko swoich przyjaciół, ale także część siebie. Stracił pamięć. Stopniowo zaczyna sobie wszystko przypominać, jednak Stella wciąż jest dla niego białą plamą. Mimo wszystko, postanawia nie rezygnować ze ślubu. Stella jednak coraz to gorzej czuje się z tą sytuacją i m coraz to większe wątpliwości co do słuszności jego decyzji. Wszystkie swoje wątpliwości kieruje ku Bogu."Kiedy Gray odprowadzał mnie pod drzwi mieszkania, chłodne powietrze wypełniały dźwięki miłosnej pieśni żab i świerszczy."

Ellie w końcu poznaje mężczyznę, który szybko zawraca w jej głowie. Bez reszty oddaje mu swoje serce. Marzy o pięknym ślubie. Już od lat odkłada na niego swoje oszczędności. Gray również wydaje się poważnie myśleć o ich związku. Wszystko jednak psują relacje rodzinne matki. To ona dyryguje całym życiem córek. To ona rzuca cień na szczęśliwą ich przyszłość, chociaż pragnie dla nich wszystkiego co bezpieczne i dobre. Gray jest coraz to bardziej zdenerwowany tą sytuacją. Na dodatek Ellie ryzykuje swoją przyszłość i rezygnuje ze swoich marzeń dla dobra siostry. Mężczyzna obawia się, że on nigdy nie będzie na pierwszym miejscu. Dziewczyna musi zawalczyć o tę miłość i w końcu pokazać kto jest dla niej najważniejszy.


"Będę miała ją na sobie tylko przez kilka godzin, a potem będę żyć dalej. Z moim mężem." 

Przygotowania do ślubu to niezwykły czas. Porusza on nie tylko młodą parę, ale także i wiele innych osób, na których jakoś to wydarzenie zaważy. Najbardziej jednak to chyba panna młoda odczuwa targające nią emocje. To ona spotyka się z wieloma nadziejami, rozczarowaniami. Oczywiście pan młody też. Jednak zawsze mam wrażenie, że mężczyźni nie dają się ponieść emocjom, są bardziej stabilni i pewni wszystkiego. 

  
"A później wstał, wziął swoją pannę młodą w ramiona i mocno przytulił." 

Ta książka jest niezwykła. Nie spodziewałam się, że aż tak do mnie przemówi, a wstrząsnęła mną do głębi. Każda opowieść wzruszyła mnie i sprawiła, że po moich policzkach pociekły łzy. Opowieść o Susannie i Nathanilu była piękna, bajkowa, trochę nierealna, ale jednocześnie tak prawdziwa jeżeli chodzi o uczucia i wszystkie emocje... Historia Stelli i Marshalla była tak głęboka i tak... Sama nie umiem znaleźć odpowiednich słów. Ale to ona podobała mi się najbardziej. Co chwilę płakałam. Było mi tak smutno wczuwając mi się w ich sytuację. Zakończenie wręcz powaliło mnie na kolana. Opowieść o Ellie i Gray'u również zrobiła na mnie duże wrażenie. Wszystkie opowiadania były piękne i wzruszające. Nie były jednak błahe ani płytkie. Miały w sobie głębię, prawdziwą miłość i wiarę w Boga.

Za tę niezwykłą książkę serdecznie dziękuje Wydawnictwu Dreams.

Moja ocena:
10/10  

3 komentarze:

  1. Wow, jeśli ciebie książka tak wzruszyła to możliwe, że się na nią skuszę! :D

    potegaksiazek.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że od dłuższego czasu trafisz na same dobre książki i prawie wszystkim dajesz wysokie oceny. 😊

    OdpowiedzUsuń