poniedziałek, 26 marca 2018

Zakazany Układ

Tytuł: Zakazany Układ
Cykl: Seria Mafijna (1)
Autor: K. N. Hanner
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Editio Red


"Układam się wygodniej i 
wciągam ją na siebie. Chcę, by 
tak spała. Chcę czuć bicie 
jej serca, które może jakimś pieprzonym cudem pobudzi do 
życia moje skamieniałe, bezlitosne
 i martwe serce."

Nicole ma dość swojego życia. Jest w toksycznym związku z mężczyzną, który zaopiekował się nią po śmierci rodziców. Paul jest bezwzględny. Z jednej strony bywa czarujący, ale ostatnio coraz częściej ją bije, znęca się psychicznie, gwałci ją. Zdesperowana dziewczyna postanawia uciec. Wie jednak, że mężczyzna ją odnajdzie. Jedynym wyjściem jest samobójstwo."Nie mogę powstrzymać łez płynących po policzkach. To ostatnie łzy."

W chwili, gdy dziewczyna zamierza popełnić samobójstwo, miejscowi gangsterzy wykonują egzekucję. Nicole staje się jej naocznym świadkiem. Z niezrozumiałych powodów nie zabijają jej, ale zabierają do swojej siedziby, do domu mafiosa Marcusa Accardo. Przy każdej możliwej okazji dziewczyna błaga o śmierć. Marcus pokazuje jej jednak, że to nie jej wybór, a jego i jej życie właśnie do niego należy. Między dwojgiem bardzo szybko rodzi się chemia i ogromne pożądanie. Czy będzie miała szansę przerodzić się w coś więcej?


"...Czasami wystarczy spotkać kogoś tylko raz, by nie potrafić zapomnieć o nim całe życie, Marcus.." 

Marcus i Nicole to dwie zupełnie inne osoby, chociaż pochodzą z tego samego świata. On jest gangsterem, złoczyńcą, ona bezbronną ofiarą. Jedno ich jednak łączy, w głębi serca pragną dobra i miłości. Zaskoczyło mnie to jaką osobą jest Marcus. Tą książkę porównuję do Sny Morfeusza, bohaterów również. Spodziewałam się, że Marcus będzie przypominał mi Adama. Pomyliłam się. Może początkowo faktycznie mi go przypominał, ale potem przekonałam się, że jest zupełnie inny. Accardo to twardy facet, czasami może trochę pierwotny i prymitywny, ale ma w sobie taką głębię, ukrytą niemal przed wszystkimi, w której znajduje się serce. Co prawda skrzywdzone i otoczone murem, ale kochające i pragnące miłości. Właśnie tym Marcus skradł moje serce. Nicole również okazała się cudowną bohaterką, o wiele lepszą niż Cassandra. Nicole była zdecydowana. Pragnęła śmierci. Potem pragnęła Marcusa. Była zdecydowana w swoich pragnieniach. Kiedy się czegoś bała, to na sto procent, jak kochała to też na sto procent. Zawsze wiedziała jak postępować i była twarda, pomimo że życie stawiało przed nią wyzwania. Uwielbiam takie bohaterki. Sprawiają, że aż chce się czytać książki.


"Ja tu po prostu umrę. To koniec." 

Zakazany Układ to początek serii Seria Mafijna. I jest to bardzo dobry początek, a nawet rewelacyjny. Książka porwała mnie od pierwszych stron. Miała w sobie to coś niezwykłego i oryginalnego. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałam się, że będzie tak dobra i to mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Kiedy zaczęłam ją czytać, nie potrafiłam przestać. Co prawda, często tak mam, ale tylko i wyłącznie przy dobrych książkach. A ta właśnie taka jest. Już nie mogę doczekać się kontynuacji. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Septem.

Moja ocena:
10/10  

5 komentarzy:

 1. Chciałabym przeczytać tę książkę. Coraz bardziej mnie kusi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę historię!:)

  Pozdrawiam:)
  nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że od tej książki rozpocznie się moja przygoda z twórczością tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety historia nie dla mnie, ale cieszę się, że ci się podobała! :)

  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. STOSUJ SIĘ DO SZYBKIEGO I WYGODNEGO POŻYCZKI

  Czy potrzebujesz pożyczki. Jesteśmy legalnym i gwarantującym pożyczkodawcę. Jesteśmy firmą z pomocą finansową. Pożyczamy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacenie rachunków, aby inwestować w biznes. Chcę użyć tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy rzetelnej pomocy beneficjentowi. Chętnie zaoferujemy Ci pożyczkę. Skontaktuj się z nami przez e-mail: davis_credit100@yahoo.com

  Numer telefonu: +1 (712) 600 2838
  WhatApp Number: +1 (712) 600 2838
  Pani Wanda Davis

  OdpowiedzUsuń