poniedziałek, 19 marca 2018

Szpilki za milion

Tytuł: Szpilki za milion
Autor: Izabela Szyszko
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Burda Książki
"Coś takiego zdarzyło się pierwszy raz. Jego pokój znajdował się tuż przy biurze ochrony, na drugim końcu domu. Nie ruszyłby się przecież stamtąd, nie wyściubiłby nosa. Ale widać Loli i tak by przeszkadzał, sama myśl o jego obecności musiała ją drażnić."

Jacek Sparowski doznaje w życiu wyłącznie samych porażek. Przedwczesna śmierć rodziców, nieudane małżeństwo z celebrytką, utrata mieszkania i osamotnienie. Jedyną osobą, na którą może liczyć jest przyjaciel Misiek. To właśnie on pomaga bohaterowi w najgorszych chwilach. To on zapewnia Jackowi mieszkanie i pracę. Kiedy mężczyzna zaczyna wychodzić na prostą, w jego życiu pojawia się Lola...


"Z samochodu wyczołgała się z wielkim trudem Lola Martini. Wyglądała jakby była zalana w pestkę." 

Lola Martini to była żona Jacka. Jest kobietą niecną i zepsutą. Poluje na bogatego męża. Ma także w planach szalony przekręt mający jej przynieść fortunę. Kobieta chce wrobić we wszystko przyjaciela Jacka, Miśka. Mężczyzna za wszelką cenę postanawia uratować przyjaciela, a także, przy okazji zemścić się na byłej żonie i tym samym wyrównać rachunki...

  
"Co do jednego Lola miała jednak dzisiaj stuprocentową gwarancję: nikt nie wystąpi na tej gali w takich samych butach jak ona. I nikt jak ona nie będzie ubezpieczony na sześć milionów złotych." 

Rzadko kiedy sięgam po kryminały, ale kiedy już mi się to zdarzy, są one nieziemskie. To powieść w starym, dobrym stylu. Fabuła jest bardzo wciągająca, podszyta wartką akcją i odpowiednią dozą humoru. Podczas czytania świetnie się bawiłam, na mojej twarzy często gościł uśmiech, a ponadto zrelaksowałam się jak nigdy.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda Książki.

Moja ocena:
9/10  

5 komentarzy:

 1. Całkiem fajna, zwariowana propozycja;)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, ale myślę, że po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2018/03/65-recenzja-bracia-slater-alec-la-casey.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis bohaterów mnie zachęcił! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pierwszy rzut okna, nie powiedziałabym, że to kryminał :D Ciekawa propozycja.

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń