poniedziałek, 26 marca 2018

Pretty Happy

Tytuł: Pretty Happy
Autor: Kate Hudson
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 255
Wydawnictwo: Kobiece

"Wszyscy wiemy, że nadmiar stresu działa na naszą niekorzyść. Ale na pewnym umiarkowanym poziomie stres tak naprawdę nam służy- pozwala trwać w gotowości i wzmacnia naszą wytrzymałość emocjonalną. Umiarkowany poziom stresu aktywizuje nasz mózg i ciało, umożliwiając nam wyostrzenie koncentracji."


Tak. Ostatnio po prostu nie mogę żyć bez poradników. Miałam ciężki okres niedawno i potrzebowałam znów uwierzyć w siebie, poznać siebie na nowo i pokochać się, bezwarunkowo. Chcę być pewną siebie kobietą, która zna swoją wartość i zawsze umie stawiać na siebie. Pretty Happy to właśnie przepis na pokochanie siebie.

  
"Nie czekaj, aż szczęście ci się przytrafi. Sama po nie sięgnij! Zacznij teraz! Bez zastanowienia!

Kate Hudson jest znaną aktorką. Jest także odważną, pewną siebie, piękną kobietą. Która z nas nie chciałaby być taka jak ona? Wbrew pozorom to nie jest takie trudne. Oczywiście nie każda z nas zostanie aktorką, ale przecież nie każda z nas chce nią być. Kate wychodzi kobietom na przeciw i dzieli się swoimi sposobami na spełnienie siebie. Tak jak każda kobieta włożyła wiele wysiłku w to, by być perfekcyjna. Ostatecznie zauważyła, że to droga donikąd, że trzeba wsłuchać się w siebie i zrozumieć i dostrzec oraz zaakceptować to piękno, które jest w nas. 

  
"By zadbać o samą siebie, musisz postawić siebie na pierwszym miejscu." 

Książka zawiera wiele mądrych, motywujących tekstów i rad. Autorka zdradza przepisy na zdrowe odżywianie, podsuwa kwestionariusze, by lepiej poznać siebie, swój organizm i psychikę. Nie podaje nam wszystkiego na tacy, ale zachęca do włożenia w to trochę pracy i wysiłku, bo nikt za nas tak na prawdę nie uwierzy w nas i nikt za nas nie dostrzeże tego piękna, które w sobie nosimy. To my same musimy to odkryć. 

Książka jest fantastyczna, cudownie wydana, zawiera wartościowe treści i ważne przesłania. zakochałam się w niej i chociaż nie miałam jeszcze na tyle czasu, by dokładnie się w niej zagłębić i przerobić wszystkie zagadnienia, już wiele się z niej dowiedziałam.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiece.

Moja ocena:
10/10   

9 komentarzy:

 1. Być może kiedyś skuszę się, aby poznać historię opisaną na kartach tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię poradników, ale po ten może sięgnę :)

  Pozdrawiam Agaa
  http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2018/03/66-recenzja-tyran-tm-frazier.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Co ja zrobię że uwielbiam takie książki!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za poradnikami, chociaż Kate lubię, więc może kiedyś skuszę się na tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że ci się podobała :) Ja na pewno nie sięgnę, nie lubię tego typu książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie przepadam za poradnikami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do książek wydawnictwa kobiecego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię czytać takie poradniki ;) a aktorkę bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 9. STOSUJ SIĘ DO SZYBKIEGO I WYGODNEGO POŻYCZKI

  Czy potrzebujesz pożyczki. Jesteśmy legalnym i gwarantującym pożyczkodawcę. Jesteśmy firmą z pomocą finansową. Pożyczamy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacenie rachunków, aby inwestować w biznes. Chcę użyć tego medium, aby poinformować Cię, że udzielamy rzetelnej pomocy beneficjentowi. Chętnie zaoferujemy Ci pożyczkę. Skontaktuj się z nami przez e-mail: davis_credit100@yahoo.com

  Numer telefonu: +1 (712) 600 2838
  WhatApp Number: +1 (712) 600 2838
  Pani Wanda Davis

  OdpowiedzUsuń